OC w życiu prywatnym – dlaczego warto je mieć?
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym pozwala pokryć szkody, które nieumyślnie spowodujesz. Obejmuje ono szkody na osobie, jak i mieniu. Choć jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe (w przeciwieństwie do OC komunikacyjnego czy OC działalności rolniczej), warto rozważyć zakup polisy, by uchronić się przed dotkliwymi finansowymi konsekwencjami różnych zdarzeń, które mogą ci się przytrafić.

Odpowiedzialność w życiu prywatnym – kogo chroni?
Ubezpieczenie to chroni osoby dorosłe, wskazane w polisie jako ubezpieczone. Ponadto ochrona działa też w razie szkód spowodowanych przez nieletnie dzieci ubezpieczonych oraz zwierzęta domowe.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – kiedy się przydaje?
Ciężko jednoznacznie określić zakres ochrony tego ubezpieczenia, ponieważ jest on bardzo szeroki. Obejmować może przeróżne sytuacje. Kiedy ubezpieczyciel pokrywa szkody? Przytoczmy kilka przykładów, w których nasi klienci, dzięki odpowiedniej polisie, uniknęli sporych kosztów.

1. Mieszkanie
Konsekwencją awarii instalacji hydraulicznej w mieszkaniu było zalanie sąsiada piętro niżej. Sąsiad miał bardzo stylowe, kosztownie wykończone mieszkanie, ale na szczęście OC pokryło wszystkie szkody.

2. Dzieci
Dziecko bawiło się piłką na podwórku i stłukło nią szybę sklepu. Rodzic posiadający polisę OC w życiu prywatnym mógł pokryć szkody z wypłaconego ubezpieczenia.

3. Zwierzęta domowe
Pies podczas spaceru ugryzł przechodnia albo podczas zabawy zniszczył czyjeś drogie ubranie. W takim przypadku ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanemu odszkodowanie i pokrył koszty naprawienia szkód materialnych.

4. Sporty (rower, rolki, deskorolka itp.)
Jadący rowerem przypadkowo potrącił pieszego, który został ranny. Ubezpieczenie pokryło roszczenia poszkodowanego, łącznie z kosztami leczenia.

Przykładów wykorzystania polisy można wymieniać bez końca. Po prostu każdego dnia możemy spowodować jakąś nieumyślną mniejszą lub większą szkodę. I wtedy ubezpieczenie OC w życiu codziennym może okazać się wybawieniem. Na szczęście OC w życiu prywatnym nie jest dużym wydatkiem, zwłaszcza gdy dokupujemy je do ubezpieczenia mieszkania/domu. Warto to rozważyć i nie martwić się problemami życia codziennego.

Na wszelkie pytania związane z tym oraz innymi ubezpieczeniami z chęcią odpowiemy i doradzimy. Napisz do nas http://czerwonogoraubezpieczenia.pl/kontakt/