Czy odwołać wyjazd na dawno zaplanowane wakacje? Czy w związku z epidemią koronawirusa towarzystwa ubezpieczeniowe będą odpowiadać za zachorowanie? 

Większość z nas planuje wakacje, z dużym wyprzedzeniem. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Panująca epidemia grupy COVID-19 – koronawirus, może pokrzyżować nasze plany. Jeżeli jednak nie boimy się choroby, lub jedziemy w rejony, gdzie grypa jeszcze się nie pojawiła, a nasz lot nie został odwołany, to warto mimo wszystko wykupić ubezpieczenie podróżne.

Wyjazd w rejon panującej choroby ??

Towarzystwa ubezpieczeniowe, choć pewnie nie wszystkie będą odpowiadać za nagłe zachorowanie. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności i podstawowej higieny. Trzeba również pamiętać, że jeśli już przed wyjazdem, nie czujemy się najlepiej, ubezpieczyciel może odmówić nam świadczeń z powodu złego stanu zdrowia.

Co jeżeli nasz lot został anulowany, a podróż odwołana ?

Jeżeli wykupiliśmy odpowiednio wcześnie ubezpieczenie podróżne, a dodatkowo klauzule odwołania biletów, imprezy lub karnetów, możemy starać się od ubezpieczyciela uzyskać zwrot poniesionych kosztów. Warto skontaktować się, ze swoim ubezpieczycielem i dopytać o szczegóły.

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Pamiętajmy, aby unikać miejsc, w których gromadzi się duża liczba osób, myjmy często ręce i starajmy się używać żeli antybakteryjnych, w miarę możliwości. Bardzo ważne jest  też dbania o odporność. Odpowiednie odżywianie, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców, może korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Także bardzo ważna jest systematyczna aktywność fizyczna, która wzmacnia nasz organizm.